Před výběrem kufrů na motorku si nezapomeňte odpovědět na několik otázek

0
341

Moto kufry nebo moto brašny? Které z nich zvolit? Máte ve výběru zmatek, ale jedno je jisté? Chcete jezdit na motorce, a tak se rozhodujete pro správné zavazadla, která vám nebudou zavazet a vejde se do nich co nejvíce potřeb. Nemůžete se dočkat až se mírně ochladí, nebude pálit slunce a vy vyrazíte někam do přírody, načerpat energii a užít si dny volna? Jedná se bezesporu o skvělý nápad. A co se týče zavazadel, poradíme vám. 

Jakou máte motorku?

více v článku...

Pokud máte skútr, neplánujete podnikat například zahraniční cesty, ale stačí vám k tomu, abyste poznali krásy naší země. V takovém případě vám dokonale poslouží horní motokufry z pevného plastu. Ty na této motorce vypadají skvěle. U větších motorek – cestovních a silničních, byste měli brát zřetel na aerodynamiku a hmotnost.

V takovém případě jsou vhodné boční plastové kufry. U Endura a tomu podobné, které jsou jako stvořené pro dálkové cestování, volte pevná zavazadla. Kufry na moto pro tuto kategorii motocyklů můžete zvolit jak boční, tak i horní. Volte především kufry z hliníku. A pokud jde o Choppera, nebude nic lepšího, než zvolit kožené brašny. 

Jezdíte se spolujezdcem?

Pokud vás na cestách nikdo nedoprovází, máte výběr opravdu široký a kufr si zvolte takový, který bude vyhovovat dané motorce. Můžete také zvolit takzvaný saddlebags na sedadlo. V opačném případě, kdy budete mít spolujezdce za zády, bude potřeba zvolit jiné kufry, a taktéž zvýšit kapacitu úložného prostoru. Pozor si dejte na nosnost zavazadla a na rozložení potřeb v kufru. V takovém případě můžete zvolit boční kufry, ale spolujezdce můžete v prostoru mírně omezit. Ideálně se jeví horní kufry. Zvolit také můžete motobrašny neboli tankruksaky na nádrž.

Dbejte také na bezpečí kufrů a zamezte tomu, aby vám je někdo odcizil. Pevné kufry z hliníku a plastu lze jednoduše zamknout, ale bohužel brašny na moto ne.