Proč byste před cvičením rozhodně měli pít kávu?

0
478

Pravidelně cvičíte, běháte, sportujete? Ať už jste rekreační sportovci nebo sportování berete skutečně vážně, pravděpodobně jste již hledali způsob, jak zvýšit svůj sportovní výkon pomocí různých stimulantů, ale bez nepříznivých účinků, které s sebou různé doplňky přinášejí. Káva může být užitečnou alternativou, protože obsahuje přírodní stimulant – kofein. Povíme vám, proč byste měli pít kávu před každým vaším sportovním výkonem.

Blahodárná káva

Za hlavní důvod, proč si mnoho lidí před tréninkem dopřeje šálek černé kávy, se považuje fakt, že vysoká hladina kofeinu v kávě výrazně zlepšuje schopnost těla spalovat během cvičení tuky. Výzkum ukazuje, že kofein poskytuje významné zvýšení oxidace tuků (spalování) v důsledku zvýšeného metabolismu. To znamená, že káva poskytuje účinnější spalování tuků během tréninku, ale i několik hodin po něm. Navíc, konzumace kávy také výrazně zlepšuje váš metabolismus.

Dalším důvodem je, že kofein účinně zvyšuje u cvičení váš výkon. Je zapotřebí pít kávu v malých, nebo středních dávkách, ale efektu dosáhnete pouze tehdy, když si před cvičením dáte o kousek silnější hrnek kávy, než na jaký jste běžně zvyklí. Výsledkem také bude chuť trénovat déle, s vyšším výkonem a odolností proti únavě.

Káva a kofein také prokazatelně zlepšují koncentraci. Kofein je přírodní stimulant, který může posílit mozkové funkce a má pozitivní dopad na oblasti mozku zodpovědné za paměť a soustředění. Díky tomu budou vaše tréninky produktivnější a efektivnější.

Pomůže i po tréninku

Nedávná studie dokázala, že pití dvou šálků kávy před cvičením může také snížit bolestivost svalů po tréninku. To je dobrou zprávou pro všechny, kteří milují intenzivní cvičení.

Vypití šálku kávy před cvičením může také podpořit vaši silnou vůli. Pomůže proto těm, kteří mají tendenci se během cvičení vzdávat. Někteří lidé kvůli tomuto nepohodlí, které s sebou bolestivost svalů po tréninku přináší, přestanou cvičit.

Když káva, tak kvalitní

Asi nemusíme zmiňovat, že pokud máte pocítit všechny plusy pití kávy před tréninkem, musíte pít kvalitní, a hlavně černou kávu. Vybírejte si proto značky, jako například Mountain Gorilla Coffee, které mají nejen skvělou kávu vhodnou na espresso, filtr i aeropress, ale zakoupením kávy také podpoříte organizaci Gorilla Doctors a přispějete k záchraně horských goril. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou!