Zdravá sebeláska, sebevědomí a lepší nálada než doména šťastné ženy: Díky těmto 3 věcem to dosáhnete

0
1089

Samozřejmě, změny se nedějí mávnutím kouzelného proutku, i kdybychom si to zřejmě mnozí přáli. A formulku, že všechno chce svůj čas, nemá většina z nás také v oblibě. Ale ono to skutečně tak nějak funguje. Již pravděpodobně tušíte, co budete muset změnit a kde je váš nový začátek. Bdělé vnímání přítomnosti a sama sebe je klíčové Pokud se nad tím zamyslíte, jediný důvod, proč lidé nedokáží žít úplně naplno a užívat si dané momenty je jednoduchý. A má i své jméno. Strach. Dokonale to vystihl Mark Twain, který řekl: „Nejvíce strachu jsem si v životě prožil kvůli věcem, které se nakonec nikdy nestaly.“ Svatá pravda, ono to tak životě skutečně i funguje. Domýšlivost a představování si tragických scénářů, ještě nikomu spokojenost a štěstí nepřineslo.

„Základem všeho je začít na této osobní cestě vlastního přerodu za štěstím od sebe,“ říká klinický psycholog Martin Miler. Bdělé vnímání přítomnosti a sama sebe je klíčové. Snažte se kontrolovat si myšlenky a selektovat jejich. Základem je totiž váš vnitřní klid. Ten nezávisí na nikoho jiného, ​​než od vás samých. Samozřejmě, ne vždy je vše v životě růžové, ale i negativní emoce jsou důležité. Jen je třeba je umět správně přijmout. Zejména přestaňte řešit věci, které nedokážete ovlivnit. A nezapomínejte na jedno:

„Nikdy se nevzdávejte věcí, které vám dělají radost, ostatní to začnou respektovat.“ Buďte sami sebou a snažte se o vlastní originalitu v přirozené rovině Výjimečnost je v dnešní době trendy. Přesto je v lidské povaze zakódována velká snaha podobat se ostatním. No jediné, k čemu to vede, jsou pocity méněcennosti a frustrace. Právě proto buďte sami sebou a rozvíjejte svou vlastní idividualitu. Uvidíte, že se budete cítit mnohem uvolněnější a klidnější. Soustřeďte se na sebe, své potřeby a nezapomínejte dělat věci, které vás naplňují spokojeností Znáte ty chvíle, kdy se zcela ponoříte do to svého vlastního světa, zapomenete na čas, nevnímáte jako jdou hodiny, zapomenete na okolí a vše kolem sebe? Přesně toto jsou ty okamžiky, kdy je člověk absolutně šťastný. A je jedno, zda jde o čtení knihy, skládání puzzle, vaření, pletení nebo sledování hvězd.

To jsou chvíle, když děláte to, co milujete a vkládáte do toho celé své já. Vyzařujte to přímo z vás. Vaše radost se však šíří i do okolí. Ačkoli to možná ani netušíte, svým nadšením děláte šťastných i ostatních. Tehdy přitahujete zároveň do života více lásky, klidu, vyrovnanosti. Pravdou je, že pokud něco děláte s vášní a nadšením, nemůžete selhat. Zapomeňte proto na to, co byste udělali, pokud byste mohli změnit čas, neboť se jen obíráte o energii. Soustřeďte se na sebe, své potřeby. Jen tak dosiahnte absolutně štěstí. Pouze zdravá sebeláska, víra ve vlastní schopnosti je něco, co vám pomůže najít v životě balance.