Správné použití arganového oleje pro vlasy je zásadní

0
658

Každá žena, ale i mnoho mužů chtějí mít vlasy zdravé, krásné, husté a lesklé. Aby toho docílili, sáhnout po doplňcích stravy, balzámech nebo olejích. O každém z nich je třeba vědět vše potřebné, protože i přírodní produkty byste měli používat správně, abyste docílili správného efektu. Jak nejlépe a správně používat arganový olej?

Kdy a jak použít arganový olej

více v článku...

Berme v potaz to, že čistý produkt plní funkci několika kombinovaných přípravků. Stačí jej tedy použít méně a účinek bude perfektní. Také záleží na tom, jaké jsou vaše potíže a jaké vlasy máte. Podívejme se na něj o něco blíže.

  • Pro hloubkovou výživu – Nejen pro hloubkovou výživu, ale i pro dokonalé očištění vlasů a intenzivní péči. Pro dosažení těchto účinků vetřete olej do vlasů od kořínků až po konečky, nechte alespoň dvacet minut působit a následně hlavu umyjte běžným způsobem. Doporučujeme použít šampony bez silikonů a parabenů.
  • Bezoplachová péče – V zimě, ale i v létě, kdy vlasy zažívají zatěžkávací zkoušku, lze argan olej použít jako bezoplachovou masku pro jakýkoliv typ vlasů. Nakapejte do dlaní několik kapek oleje, rozetřete, zahřejte a vmasírujte do vlasů – od kořínků až po konečky. Nejlépe však do vlhkých vlasů po umytí, abyste docílili lepší vstřebatelnosti. 
  • Přírodní styling bez chemie – Znáte ten pocit, když se chystáte do práce či dokonce do společnosti a vaše vlasy jsou tak neposedné, že s nimi jednoduše nejde nic udělat? V takovém případě je arganový olej skvělým společníkem. Zkrotí neposedné vlasy a pomůže vám získat perfektní finální vzhled účesu. Stačí aplikovat několik kapek přípravků do konečků vlasů.

Proč je arganový olej tak dokonalý?

Je velmi oblíbený, a to především díky jeho silným a efektivním účinkům. Pokud koupíte arganový olej na vlasy, který je bez přidaných aditiv, uděláte vůbec nejlépe. Takový produkt je nádherné zlatavé barvy s hustou konzistencí, a proto si získal přezdívku tekuté zlato. Obsahuje kole 80 procent esenciálních mastných kyselin, antioxidační látky, tokoferoly, karoten a vitamíny A, E a F.