Zatočte s roztoči v domácnosti

0
996

Roztoči najdeme v domácnosti skoro všude. Drží se v kobercích, záclonách i v posteli a v sedacích soupravách. Jsou prostě všude, kde se drží prach. Mají rádi teplo a vlhko. Živí se bakteriemi, potem a šupinkami kůže, kterou má každý v posteli. Není jednoduché se jich zbavit. Je nutné často luxovat, prát povlečení, záclony a vše, kde se mohou držet. Nedělá jim žádný problém se přemístit na jiné místo. Proto když se dáme do úklidu, musíme uklidit úplně vše, aby se neusídlili jinde. Klidně jim nedělá problém držet se na polici, na skříních a různě. Velká nevýhoda je v tom, že se velmi rychle množí. Alergie na prach a na roztoče je velmi časté onemocnění. Výkaly roztočů se šíří vzduchem, a to velmi špatně alergici snášejí. Roztoči nejvíce obtěžují v noci. Mají rádi tmu. 

Zbavit se roztočů není snadné, ale jde to 

více v článku...

Roztočů se nezbavíme hned. Bude nás to stát dost úsilí, ale pokud se budeme snažit, určitě se nám to podaří. Hlavní je, když už s roztoči zatočíme, stále udržovat pořádek. Větrat je také důležité. Hodně nám pomůže i čistička vzduchu. Je třeba vytírat prach ze všech skulin mokrým hadrem. V ložnici i dětském pokoji bychom měli mít matrace z přírodních materiálů. Jsou dobře prodyšné, a to je výhoda. Kdo bojuje s roztoči, měl by se zbavit všech zbytečných textilií. V těch si totiž roztoči nejvíce lebedí. Mít na sedačce plno polštářků, je sice hezké, ale zcela nepraktické. To samé platí i o různých předložkách na zemi a o kobercích. Tam se roztoči také rádi usídlí. 

Ideální proti roztočům je vše, co se dá omývat 

Mít plovoucí podlahu, nebo dlaždice, které se dají umývat, je určitě proti roztočům lepší než koberec. Také záclony jsou velkým sběračem prachu. Vhodnější je na okno dát žaluzie, které se dají omývat. Málokdo asi ví, že i tapety na stěně nejsou pro alergiky vhodné. Je lépe místnost vymalovat. Důležité je i dodržovat padesáti procentní vlhkost v bytě. Pokud je totiž vyšší, je to pro roztoče hotový ráj. Domácnost, kde by žádný roztoči nebyli, ten není. Je ale důležité, snažit se o to, aby jich tam bylo co nejméně to jde. Jen tak se můžeme zbavit alergie.