Virtuální sídlo pro firmy      

0
264

Virtuální sídla se těší poslední dobou čím dál větší oblibě, alespoň v určitých kruzích. Stále však je mnoho lidí, kteří nemají tušení, co to vlastně virtuální sídlo je. Každý, kdo někdy uvažoval o podnikání, jistě ví, že k založení jakékoliv firmy je nutné, pro ni mít i sídlo.

Ne všichni podnikatelé ale chtějí, aby sídlo jejich firmy bylo tam, kde bydlí. O velkých investicích na koupi nebo pronájem prostor taky v začátcích nebývají peníze. Ono pronajmout si kvalitní zázemí se v dnešní době může vyšplhat na desetitisíce měsíčně. A právě zde by měla přijít první myšlenka na to, jestli by nešlo zařídit nějaké virtuální sídlo firmy.

Jak to funguje

více v článku...

Virtuální sídlo je sídlo (budova), na kterém se vaše potencionální firma fyzicky nenachází, ale má zde označení u vchodu a poštovní schránku, kam vám může chodit firemní pošta. Tuto možnost pronájmu v dnešní době nabízí již mnoho firem a není na tom nic nelegálního. Naopak se postupně zlepšuje nabídka míst i služeb s pronájmem spojené.

Kolik to stojí  

Ceny jsou pochopitelně variabilní, a to podle adresy sídla a připojených služeb. Dá se ale s jistotou říct, že kupříkladu virtuální sídlo v Praze se dá pořídit již od 8000 Kč ročně, což v přepočtu znamená, že problém se sídlem vaší firmy se dá vyřešit již za 667 Kč měsíčně. To může znamenat úsporu i desetitisíce korun oproti běžnému pronájmu.

Pošta

Dávno jsou pryč doby, kdy těmto firmám stačilo nabízet jen sídlo, respektive souhlas s umístěním vašeho sídla na jejich adresu. Tak jak roste konkurence v oboru virtuálních pronájmů, tak se rozšiřuje i jejich nabídka.

Jezdit na adresu pronajatého sídla již nemusíte a zaměstnanci budovy vás nejen upozorní na to, že vám dorazila pošta, ale po domluvě vám ji i oskenují a odešlou. To vám dává naprostou svobodu a možnost, umístit sídlo na lukrativní adresu bez ohledu na vzdálenost od vašich domovů.

Mimochodem pokud nechcete, aby vaši poštu kdokoli otevíral, natož četl, v nabídkách nechybí ani možnost pravidelné dosílky na vámi určenou adresu.

Další služby

Krom toho, že bude o vaši korespondenci postaráno, myslí firmy i na to, že bývají situace, kdy se budete chtít, nebo budete muset, mít osobní schůzku v sídle firmy. A i na to jsou již firmy připravené a nabízejí možnost pronajmout si virtuální kancelář.

Kancelář, na adrese vašeho virtuálního sídla, která bude po předchozí domluvě připravená na vaši schůzku, aniž by někdo poznal, že zde skutečně nesídlíte. V některých případech se nabízejí dokonce i sekretářky, které takovému setkání dodá patřičnou úroveň, jenž vám může výrazně zvýšit rating. Takové služby už však bývají za příplatek, zvlášť co se nejlevnějších variant pronájmu týče.

Jak na to

Pokud si myslíte, že takovéto řešení situace bude pro vaši společnost nejlepší, nezbývá než napsat, co je potřeba pro získání vaší virtuální kanceláře. V podstatě je celý proces jednoduchý.

Jediné, co je potřeba je mít občanský průkaz, a poskytnout poskytovateli informace o vaší firmě. Pak již stačí uhradit fakturu, která se platí vždy na rok předem, což však vzhledem k nízké ceně není problém, a bude vám vystaven souhlas s umístěním sídla společnosti na domluvenou adresu.