Kdy je vhodné pořídit elektroskútr

0
210

Elektroskútr se v poslední době těší stále větší oblibě zejména proto, že jsou již dávno pryč doby, kdy elektrické motory byly velmi drahé. A tak se v segmentu skútrů posouvají stále výš. V tomto článku si nastíníme, pro koho jsou elektrické skútry určené, a kdy se vyplatí po nich sáhnout.

Kdy je vhodný elektroskútr

více v článku...

Pokud se nechystáte na svém stroji jezdit stovky kilometrů denně tak vězte, že jako společník na cesty do práce, či na pěkný výlet, může být elektřinou nabitý stroj praktickou volbou.

Dnešní nabídka má již v repertoáru baterie s dojezdem i 80 km tak nemusíte mít strach, že vás elektrický skútr nechá po cestě na holičkách. Když k tomu připočteme velmi tichý provoz a v některých případech po domluvě i možnost nabíjení v práci, muže tak elektroskútr hravě být i finančně úsporným řešením.

Jde to i bez řidičáku

Speciálním sortimentem v této kategorii je bezesporu elektrický skútr bez řidičáku, ve kterém je výkon motoru ořezán na hodnoty, které umožní stroj používat bez řidičského oprávnění. Vaše děti se tak mohou naučit jezdit, aniž by musely chodit do autoškoly, a tu pak mohou absolvovat až v momentě, kdy budou připravený na silnější motor.

Nemluvě o tom, že když už jezdit alespoň trochu umíte, je absolvování autoškoly výrazně méně stresující. Je to tak ideální řešení nejen pro vaše dospívající ratolesti, ale i pro ty z vás, kteří nemohou, nebo nechtějí mít řidičské oprávnění. To ovšem není vše.

Jistě oceníte, že tento typ elektroskútru nepodléhá ani registraci silničního vozidla, a tudíž se ho netýkají ani pravidelné technické kontroly. Může za to omezeni motoru na 250 wattů, rychlosti na 25 km/h a přidání šlapacích pedálů. Tím se dle zákona skútr dostane do sekce elektrických kol. Můžete si tak být jistí, že vám policie problémy dělat určitě nebude.

Jak je to s provozem

Všichni jsme si samozřejmě všimli extrémnímu nárůstu cen energií. Ty se však netýkají jen elektřiny a plynu, ale i pohonných hmot na čerpacích stanicích. Doba je z tohoto pohledu zlá, avšak elektroskútr stále umí jezdit levněji, než benzínový stroj.

Nesmíme ani zapomínat na ekologii. V tomto směru je elektroskútr jednoznačným vítězem bez ohledu na kubaturu jiných skútrů. Můžete si tak dopřát výlet krásnou přírodou, aniž byste škodili životnímu prostředí, což jistě potěší nejen ty z vás, kteří se o ekologii zajímáte, ale i matičku přírodu samotnou.

Na kolik vás to vyjde

Co se týče cenové relace, běžné skútry se pohybují od necelých třiceti tisíc korun. Elektroskútr v podstatě začíná na stejné hodnotě, i když jsem viděl i nabídky okleštěných skútrů bez nutnosti řidičáku okolo 22 tisíc korun.

Dá se tak říct, že cenová nabídka je srovnatelná, a je jen na vás pro jaký stroj se rozhodnete. Snad už jen dodám, že po designové stránce jsou elektrické skútry srovnatelné s těmi benzínovými.