Prodej firem aneb na koho se obrátit s žádostí o radu?

0
273

Dá se předpokládat, že drtivá většině podnikatelů řeší prodej firem pouze jednou za život. Prakticky všichni se totiž snaží budovat svůj byznys od základů až do fáze dosažení vytyčených cílů. Tato hranice je u každého podnikatele velmi individuální, protože někdo chce dosáhnout určitého tržního podílu a pro někoho je zase důležitá tradice. Ať už jsou cíle jakékoliv, po jejich dosažení začíná řada podnikatelů přemýšlet o prodeji svého byznysu.

Prodávat firmu na vlastní odpovědnost?

více v článku...

Prodej firem na vlastní zodpovědnost se může na první pohled jevit jako skvělý nápad. Opak je ovšem pravdou, protože tímto rozhodnutím podstupujete obrovské riziko, a hlavně si zaděláváte na řadu dalších problémů. Tím prvním je nalezení vhodného investora, kterého rozhodně nebude jednoduché najít. Další zádrhel pak nastává při stanovení prodejní ceny. Žádná firma na prodej totiž nemůže být oceněna od oka, protože je nutné analyzovat řadu klíčových ukazatelů.

Proč se obrátit na odborníky?

Firmy na prodej jsou tak nejčastěji svěřovány do péče specializované poradenské společnosti s bohatými zkušenostmi v tomto oboru. Není se čemu divit, protože právě díky praxi si poradci vědí rady v každé zapeklité situaci. Velkou výhodou je navíc individuální přístup a unikátní know-how. Znalosti týkající se oceňování a prodeje firem jsou pravidelně rozšiřovány, takže je renomovaná firma schopna lépe uspokojovat vaše požadavky.

Co získáte vzájemnou spoluprací?

Poradenská společnost zastupující aktivní firmy na prodej se vyznačuje jedinečným profesionálním přístupem a vysokou seriózností. Tou nejdůležitější hodnotou je ale přátelství, takže se prodejci stanou nejenom vašimi rádci, ale také blízkými spolupracovníky, tudíž v jednání snadno vznikne vysoká důvěra. Ta je při prodeji aktivní firmy velmi důležitá, protože jako majitel musíte poradcům stoprocentně důvěřovat.

Do prodeje své společnosti se rozhodně nepouštějte sami. Vyhněte se všem zbytečným problémům a komplikacím, takže začněte spolupracovat s renomovanou poradenskou firmou.