Vaříte stále dokola totéž? Nebojte se experimentů

0
977

Všemožná protiepidemická opatření převrátila náš život na ruby. A řada z nás postrádá i zdánlivé maličkosti, o nichž bychom netušili, že nám budou tak zoufale chybět. Vzhledem k nadpisu našeho dnešního článku asi tušíte, že máme na mysli ty drobné gastronomické radosti, které jsou nám teď odepřeny. Zajít si do restaurace ochutnat jídlo s puncem exotiky, které si doma jen tak neuvaříme, je dnes tabu. A pokud nejste žádní velcí kuchaři, asi se u vás v posledních měsících točí stále stejná jídla.

Jednoduše a zdravě

více v článku...

Vařit přitom lze poměrně jednoduše, bez velkého množství surovin i kopy špinavého nádobí, a přitom velmi zdravě. Je ovšem třeba mít tu správnou inspiraci a vědět, které suroviny příště nakoupit. Nebo které si nechat doručit, pokud už nechodíte ani do obchodů. Mezi nejlepší snadno kombinovatelné potraviny, se kterými se rozhodně nemusíte bát experimentovat, patří:

  • Červená čočka
  • Ostatní druhy luštěnin
  • Kvalitní rýže
  • Avokádo

Chytrý rozvoz

Ale i poté, co začnete častěji využívat výše uvedené suroviny, nebo další potraviny z téhle kategorie, možná jednou za čas oceníte, když někdo uvaří za vás. Pokud tuto činnost nemůžete delegovat na jiného člena své domácnosti, zřejmě se budete muset po gastronomickém zážitku poohlédnout jinde. A nezbyde vám, než si ho nechat dovézt. V takovém případě stojí za to zvážit předplatné takzvané krabičkové diety.

Krabičková dieta pochopitelně neznamená, že se budete živit papírovými kartony, ale že vám bude jídlo vozit v krabičkách firma, která se zaměřuje na přípravu a distribuci nutričně vyvážených obědů, případně všech denních jídel. Pokud zvolíte správnou dietu s ohledem na své denní aktivity a pohlaví, může vám taková dieta pomoci udržet se fit. A i když na jídelníček nijak zvlášť nedbáte, alespoň si ušetříte vaření a mytí nádobí. Nehledě na časovou úsporu.