Teplé šaty vám v šatníku nesmí chybět, využijete je od podzimu do jara

0
1562

Už jste se v obchodech dívala na některé z krásných, hřejivých, příjemných na dotek šatech, jež mohou působit elegantně, rošťácky i sexy a dají se nosit v průběhu všech chladných měsíců? Pokud ne, vydejte se do města a navštivte své oblíbené obchody s oblečením. Je zde dostatečná nabídka pro ženy, které nechtějí být od října do března oděny jen do kalhot, ale rády okouzlí svými šaty celoročně. 

Modely s vyšším stojáčkem či rolákem 

více v článku...

Nejuniverzálnějším typem teplých šatů je snad ten, který má dlouhé rukávy, je vypasovaný a teplo krku zajišťuje zvýšený stojáček či rolák. Takové šaty udělají z postavy krásnou siluetu, ženě zajistí teplo, a přitom bude velmi hezká. Chcete-li šaty nosit jak do práce, tak do společnosti, vsaďte na jednoduchost. Čím více budou šaty ozdobeny třpytkami nebo krajkou, tím méně kombinovatelné budou. Kupříkladu šedé šaty můžete oživit červeným páskem, pokud je chcete použít do společnosti, stačí pásek lesklý černý nebo stříbrný. Na šaty se hodí i korále, které budou delší. Model krásně doplníte i barevnými silonkami či teplejšími punčochami, nebojte se pohrát s barvami. 

Elegance do společnosti 

V obchodech vyberete i teplejší varianty šatů, které jsou kombinované s děrovanými částmi rukávů nebo živůtku. Často bývají doplněny šňůrkou na ozdobu dekoltu nebo ke stažení spodní části dlouhého rukávu. Sami o sobě jsou dostatečně zdobené, nehodí se k nim přehnané doplňování korály či jinými ozdobami. Každé postavě zalichotí rovný model, který můžete, ale nemusíte doplnit páskem sladěným s barvou kozaček. 

Šaty s krátkými rukávy 

V teplém provedení najdete i šaty, které mají krátké rukávy, nebo rukávy křidýlkové, jež se dají použít jako delší vesta. Pod ty se hodí jednoduchá košile nebo upnuté tričko, jestliže chcete působit elegantně, neoblékejte pod ně nic. 

Šaty, jež jsou teplé, a přitom působí žensky si určitě pořiďte. Do společnosti, mezi kamarádky i do práce je upotřebíte po mnoho měsíců a stanou se oblíbenou součástí vašeho šatníku. Nosit k nim můžete lodičky, kotníkové boty na podpatcích i rovné podrážce, ale i tenisky (chcete-li působit ležérně či sportovně) a kozačky.