Ručně vyrobená móda

0
991

V dnešní době je vzrůstajícím trendem ručně vyrobená móda. Můžete si ji jednak zakoupit na různých kreativních eshopech a nebo sami vytvořit.

Výhodou je, že tvůrci ručně zpracovaných oděvů nejsou limitování požadavky trhu a tak popouštějí uzdu své fantasii. Každý kus, který vytvoří je navíc zcela originální a nelze ho znovu opakovat jako u konfekční módy, kdy oblečení vyrábí stroj. Někteří výrobci dělají oblečení i na objednávku. Což je pro zákazníka skvělé, protože na rozdíl od nabídky v obchodech si může vybrat, jak bude jeho oblečení vypadat, přinejmenším barvu oděvu.

Musíte si však zvolit dobrého výrobce s mnoha referencemi, jelikož se vám stane, že narazíte i na nekvalitní zpracování.

Kreativitě výrobců se meze nekladou a proto jsou v nabídce tvořivých eshopů nejen klasické kousky oděvu, ale i různě  zvláštně střižené oděvy či oblečení ze zahraničních látek zajímavých vzorů, které běžně v obchodech neseženete.

Podzimní styl

K nastávajícímu podzimu v tomto odvětví patří především velké množství háčkovaných a pletených šátků, čepic a šál. Barvy podzimu vycházejí ze změněné palety podzimního listí kolem nás. Jsou jimi červená, vínová, hnědá, zelená, žlutá, béžová. V tomto stylu je možno pořídit také stylový háčkovaný kabátek, který nás zahřeje, když bude sychravo.

Podzimní počasí vybízí k nošení ponča. Tento zajímavý kus oděvu, vycházející z tradice nošení a výroby v Jižní Americe,  je typickým oděvním rysem podzimu v módě. Vyrábí se jak v konfekční sféře, tak ručně. Můžeme si zvolit jednobarevné, ale nejvíce oslníme okolí barevnějším modelem s výrazným vzorem. Volíme však vkusně. K ponču se moc nehodí sukně, doplníme jej jednobarevnými kalhotami, v barvě dominující na ponču nebo klasickými černými. Nosí jej jak ženy, tak muži. Pro muže volíme spíše šedou, modrou, zelenou či černou barvu, aby si váš drahý nepřipadal jako mexičan ve městě.