Nechte se hýčkat v barber shopu

0
1032

Pánské kadeřnictví – hodně lidí by řeklo, že si rychle zajde někam, kde jej holič či holička během patnácti minut rychle ostříhá, zaplatí stovku a hned zase rychle domů nebo za povinnostmi. V dalším případě jsou i tací, kteří do role soukromé holičky postaví svoji drahou polovičku. Jenže nikdy to nebude takový zážitek, odpočinek a ani výsledek jako v barber shopu.

Síť těchto pánských holičství se po České republice stále rozšiřuje a dostává se už i do menších měst, než je Praha, Brno, Ostrava či Olomouc. Do barberu si nejdete jen nechat upravit vlasy či vousy, ale rovněž zde můžete odložit problémy stranou.

Okamžitě po vstupu dovnitř na vás díky vymazlenému stylu nesoucím se v pánském duchu dolehne taková klidná gentlemenská atmosféra. Kožená křesla, mohutný dřevěný nábytek a velké množství nářadí na stříhání nebo doplňků s tím spojených – to je styl těchto salónů.

Jakmile vás usadí do jednoho ze skvěle vypadajících a pohodlných křesel, stáváte se tím nejdůležitějším, čemu se lazebník (holič v barber shopu) bude v další přibližně hodině věnovat a bude vnímat detaily, co se kterým vlasem či vousem udělat. Zajímat ho bude hlavně vaše maximální spokojenost. Oproti řadovému holičství, kde vás často stříhají ženy a mají narváno, budete cítit tu péči a klid. To pocítíte na pohodlí či výsledku vašeho účesu.

Navíc v některých zařízeních barber shopu dostanete do ruky kvalitní dražší whiskey a užíváte si hýčkání vašich porostů. Připlatit si můžete rovněž za peelingovou masáž, zábal rukou, masáž hlavy nebo ramen, což se samozřejmě projeví i na ceně, která se může z několika stovek vyšplhat i třeba na dva tisíce korun.

Pokud budete mít štěstí, můžete se nechat oholit i břitvou, a tak budete odcházet z barber shopu nejen elegantně ostříhaní a oholení, ale také odpočinutí a uvolnění s čistou a upravenou hlavou.