Online půjčka má také svou kalkulačku

0
1782

Sjednání online půjčky je velice jednoduché a rychlé. Stačí vám k tomu mobilní aplikace nebo možnosti internetu. Ten vám také poradí ohledně výběru úvěru. 

O tom, že nám internet v mnoha případech zjednodušuje život, asi nikdo nepochybuje. Nejen, že zde můžeme najít celou řadu potřebných informací, ale dají se jeho prostřednictvím dokonce uzavírat smlouvy a sjednávat finanční produkty. Takzvaná půjčka online je nabízena celou řadou poskytovatelů. Najít ji můžete také pod označením nebankovní půjčka. Většinou se totiž jedná o finanční produkt od nebankovních poskytovatelů. 

  • Klient si může tuto půjčku sjednat několika možnými způsoby. 
  • K těm nejvyužívanějším patří mobilní aplikace a internetové bankovnictví. 

Ačkoliv se většinou jedná o finanční produkt, který patří do skupiny online půjčka bez registru, musíte počítat s tím, že věřitel bude chtít znát vaše finanční možnosti i vaši ekonomickou minulost. Tento krok je totiž přímo dán zákonem. Je to prevence před dalším zadlužením klienta, které už by nemusel zvládnout. A dostat se do situace, kterou je nemovitost v dražbě, nechce ani klient a ani solidní věřitel. 

Úvěrové kalkulačky mají i nebankovní poskytovatelé

U bankovních produktů, kterými jsou klasické hypotéky, si můžete snadno najít informace s webovým nástrojem hypoteční kalkulačka. Ta vám vyhledá a nabídne produkt, který bude přesně podle vašich možností. U nebankovních produktů je to o trochu složitější, ale až se na internetu v této oblasti zorientujete, bude hledání také snadné. 

  • Existují různé srovnávače půjček, recense věřitelů anebo se můžete obrátit přímo na diskusní fórum a vložit sem svůj dotaz. 
  • Tak budete mít jistotu, že se dozvíte informace od skutečných klientů. 

Někteří nebankovní poskytovatelé mají na svých stránkách také k dispozici kalkulačku, která vám po uvedení několika údajů sdělí, jak dlouho a kolik budete měsíčně splácet. Rozhodně se doporučuje ji využít, získat tak předběžnou představu a podle jejích výsledků se rozhodovat.