Koronavirus úspěšnost studentů příliš neovlivnil

0
3244

V jednu dobu to vypadalo, že letošní ročník bude tragický. Nakonec se ale ukázalo, že tomu bylo naopak. Jak ale budou vypadat další roky?

Ještě letos se mohlo zdát, že by mohly být výsledky studentů nejen základních škol při přijímacích zkouškách naprosto tragické. Skutečnost, která byla prezentována, ovšem nebyla reálná. Testy na přijímačky Cermat totiž dopadly poměrně dobře. Dokonce tak dobře, že jsou srovnatelné s ostatními ročníky.

Skvělý úspěch

více v článku...

Poslední věta sice může znít zvláštně, ale vzhledem k okolnostem to je opravdu úspěch. Školy totiž byly zavřené a studenti se tak museli učit z domu. To bylo určitě velice těžké, protože soustředit se v takovém prostředí bývá ještě obtížnější než v obklopení kamarádů. Na přijímačky na osmileté gymnázium, přijímačky na víceletá gymnázia nebo přijímačky na střední nebo vysoké školy to ale nemělo vliv.

Letošní rok sice byl náročnější než ten předchozím, ale budoucím studentům prvních ročníků na jejich nových školách dopadl poměrně dobře. V porovnání s předchozími ročníky rozhodně nepropadli. Úspěšnost přijatých studentů byla přitom téměř identická jako v předešlých rocích.

Další roky

Určitě ale nejde popírat, že příprava na letošní přijímačky rozhodně nebyla ztížená. Pro některé studenty to muselo být opravdu těžké, učit se celý den z domova. Zdá se ale, že to drtivá většina studentů ve zdraví přežila a dokonce se dostala na své vysněné školy. My tak můžeme už jen doufat, že příští rok už bude normální a že covid opět do školní výuky zasáhne.

Ať už se stane cokoliv, stránka Nanecisto.online vás podrží v jakékoliv situace. Jedná se totiž o unikátní portál pro studenty, kde najdete celou řadu testů pro přípravu na úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek. Testy jsou tvořeny na základě reálných otázek na přijímacích zkouškách, takže se díky nim budete moct připravit na přijímačky opravdu dokonale.