Na Karlštejně mají našince rádi!

0
65

Na Karlštejně to žije! A obyčejný člověk je zde vítán! Bylo by mylné myslet si, že Karlštejn láká pouze na středověké sídlo Karla IV., kam se hrnou davy turistů z ciziny za úlovkem jedné jediné selfie na hradbách. Skutečnost je jiná. Chcete-li se vymanit z kolon natěšených rychloobrátkových turistů, zpomalte a sestupte do podhradí. Budete mile překvapeni. Po pár hodinách se zde budete cítit jako doma.

Místo, kde se téměř zastaví čas

více v článku...

Údolí řeky Berounky, ale i střed malebné vesnice vás přivede do „jiného světa“, ve kterém se „nehoní“ minuty. Čas tu plyne svým přirozeným tempem a zdejší pohostinnost je věhlasná. Místní lidi mají našince rádi a zejména pak rodiny s dětmi. Hlavně pro ty je k dispozici penzion Karlštejn, který se nachází přímo u vlakového nádraží. Dojet sem tak můžete po dráze, což ocení zejména vaši nejmenší.

V penzionu Karlštejn se nachází deset pokojů, které prošly v roce 2018 modernizací. Rodinný pokoj tvoří dvě propojené místnosti, jedna s manželskou postelí, druhá s dvěma oddělenými lůžky. V každém pokoji se nachází televize, WI-FI a bezpečnostní schránka. Stravovat se můžete ve zdejší restauraci, která vsadila na poctivou českou kuchyni. Máte-li rádi pizzu, jistě nepohrdnete nabídkou nedaleké taverny u Ezopa.

Malebné jaro v podhradí

Milujete-li neporušenou přírodu, vydejte se do údolí řeky Berounky, kde je jaro více než malebné. Na svých toulkách přírodou byste neměli minout vápencové lomy Velká Amerika a Malá Amerika, Svatý Jan pod Skalou, Houbův lom u Koněprus nebo historický Tetín.

Děti jistě vezmou zavděk návštěvou místního zooparku, který si s opravdovou zoologickou zahradou v ničem nezadá. Dominantou Zooparku jsou lvi a párek bílých tygrů. Vidět zde ale můžete i velbloudy, bizona, lamy, zebry, oslíky, shetlandské koníky nebo opice a pštrosy. Zabolí-li vás po toulkách v podhradí historických šlechticů nohy, odpočinout si můžete v relaxační zóně parku s přístupem do řeky Berounky. Samozřejmostí je možnost zapůjčení lehátek, paddleboardů a kajaků. Tak co, už se těšíte tak, jako my?