Dovolená v Rakousku u jezera potěší vaši mysl i tělo

0
129

Také už přemýšlíte, kde se letos vydáte na letní dovolenou? Ať už si ji užíváte rádi hned z kraje léta, abyste mohli na konci prázdnin ještě jednou mimo domov, anebo ji plánujete na červenec, kdy je velký předpoklad krásného počasí, vyhovět vám může dovolená v Rakousku. Cesta není dlouhá, můžete si ji tak užít i s jakkoli starými dětmi.

Pro všechny, kdo mají rádi přírodu

Dovolená Rakousko potěší každého, kdo má rád krásy přírody. Navštívit můžete např. Solnou komoru, která se nachází ve vzdálenosti 380 km z Prahy. Patří k nejkrásnějším a zároveň nejnavštěvovanějším regionům v Rakousku. Leží ve 3 spolkových zemích – největší část v Horním Rakousku, menší v Salcbursku a Štýrsku.

Užít si tady budete moci krásy hornaté krajiny, křišťálově čistá jezera a malebná města i vesnice. Celkem je zde 76 jezer a jezírek, k nejnavštěvovanějším patří Wolfgangsee, Attersee, Traunsee, Mondsee, Hallstättersee, Gosausee nebo Feschlsee. Jezera vám umožní koupání, můžete zde i surfovat, jezdit na vodních lyžích. Na největších jezerech jezdí i parník. Dovolená v Rakousku s dětmi je tedy také možná, ratolesti si zde užijí spoustu zábavy.

Dovolená v Rakousku u jezera je výborná i pro aktivní návštěvníky, kteří mají rádi turistiku a cyklistiku. V oblasti Solné komory jsou totiž tratě pro horská kola i nenáročné stezky pro ty, kteří chtějí projíždět krásnou krajinou, ale přitom se neunavit.

I ti, kdo se chtějí dozvědět něco z kultury, projít si zajímavá města a obce, se mají na co těšit. Navštívit můžete Hallstatt, Bad Ischl, Traunkirchen nebo St. Wolfgang.

Jezera Rakousko mají u sebe i ledové jeskyně, kterými si můžete zpestřit dovolenou. Třeba v masivu Dachstein, solném dolu v Hallstattu nebo vyjeďte zubačkou na vrchol Schafberg nad St. Wolfgangem.

Více informací najdete na Traveler.cz.