Krásná a zdravá pokožka díky tělovému peelingu

0
1068

Chtěli byste dokonale jemnou, příjemnou a vyživenou pokožku? V tom případě by vám doma neměl chybět body scrub, nebo-li tělový peeling, který má za úkol odstranit staré částečky kůže, podpořit vznik nových buněk, šetrně vyživit pokožku a mnoho dalších benefitů.

V létě naše pokožka dostává pořádně zabrat a my o ni musíme pečovat důkladněji než obvykle. Díky peelingu je mimo jiné perfektně připravena na opalování, které pomocí pravidelnému odstraňování odumřelých buněk vydrží mnohem déle. Možná se sami budete divit, když ještě o Vánocích budete mít opálení z letních dnů. Pokožku také zbaví nečistot, které pouze sprchovým gelem nelze zcela smýt.

Další účinky peelingu:

– projasnění a omlazení pleti, díky odstranění staré, zašedlé kůže

– zjemnění pokožky díky cukrovým či jiným částečkám

– příprava na následnou péči > lepší absorpce tělových krémů a olejů

– prevence proti ucpávání pórů na těle (na obličej nepoužívejte tělový scrub, mohl by vám přinést více škody než užitku)

– prevence i pomoc proti celulitidě

– podporuje správné prokrvení pokožky

Na trhu najdete spoustu druhů tělových scrubů. Například cukrový, který se často míchá s různými luxusními oleji, s mořskou solí či různými ovocnými/bylinnými květy atp. Hitem posledních let jsou také kávové scruby.

Scrub stačí používat 1-2x týdně, záleží na typu vaší pokožky. Pokud máte pokožku suchou a citlivou, používejte jej zezačátku opatrněji, a to z důvodu možného podráždění. Pokožku zanechá jemnou, příjemně voňavou, ale hlavně dokonale vyživenou. Uvidíte, že z této péče vznikne váš oblíbený rituál, na který se budete těšit. Nebojte se investovat do kvalitního produktu, se kterým si budete dopřávat tu nejlepší péči. Větší balení vám vydrží klidně celé léto!

Kdy aplikovat peeling? Nejvhodnější je si dopřát teplou koupel, ale pokud se raději sprchujete, začněte nejlépe po tom, co se vaše pokožka pořádně prohřeje a tím se otevřou póry, které se tak pročistí a do pokožky se budou lépe vstřebávat důležité živiny.