Hypotéky pro mladé představují rozumnou investici

0
1078

Každý mladý pár touží po tom, aby se co nejdříve osamostatnil a začal budovat své vlastní rodinného hnízdo. Je však zpravidla postaven před závažný problém, kde vzít potřebné finanční zdroje, protože jen minimum mladých lidí disponuje již v takto nízkém věku dostatečným množstvím prostředků. Řada z nich proto využívá hypotéky pro mladé, které lze hodnotit jako jednu z mála půjček, jež se skutečně vyplatí.

Investovat do vlastního je rozumný nápad!

více v článku...

Již ze skutečnosti, že hypotéky pro mladé si berou lidé zhruba do 30 let věku, plyne jejich největší výhoda. Žadatelé je totiž mohou splácet velmi dlouhou dobu! Výši splátky je proto možné někdy přirovnat k velikosti nájmu za menší byt. Kdo by raději neinvestoval do svého než do cizího? Uchazeči o úvěr však musí počítat s tím, že se jim v důsledku delší doby splácení půjčka více prodraží. Jedná se o cenu za delší dobu splácení a nižší splátku, která zvyšuje pravděpodobnost schválení úvěru.

Hypotéka pro mladé by neměla být jednorázovým impulsivním rozhodnutím

Mladí lidé mohou počítat s tím, že se ještě nenachází na vrcholu své kariéry, a proto lze kalkulovat i s tím, že se jim v budoucnu zvýší plat. Díky tomu budou moci svoji hypotéku splatit rychleji. Kdy je ideální čas na to začít uvažovat o hypotéce pro mladé? Je třeba se v první řadě rozhodnout, jestli již nastal skutečně ten pravý čas hledat stabilní bydlení. Pokud se mladý pár ještě definitivně nedohodl na tom, kde chce zakotvit, měl by se zařizováním hypotéky pro mladé ještě nějaký čas posečkat. Současně je třeba sledovat i podmínky, které v dané době panují na hypotečním a realitním trhu.  Financování bydlení připadá v úvahu i prostřednictvím státního úvěru, když i s tímto úvěrem je podobně jako s hypotékou spjato zástavní právo k nemovitosti. Na koupi nebo výstavbu domu je možné získat od státu částku až dva miliony korun.