Co všechno potřebujete k úklidu?

0
1076

Když člověk bydlí u rodičů, pak si ani neuvědomuje, co všechno potřebuje, ale jakmile se odstěhujete do vlastního bydlení, budete zjišťovat, co všechno vlastně nemáte a potřebujete dokoupit. Někdy stačí i blbé stěhování na to, abyste si uvědomili, že jste o spoustu důležitých věcí přišli, protože jste je například nechali ve starém domově. Uměli byste vyjmenovat, co všechno potřebuje člověk k úklidu? 

Rutina, bez které se neobejdeme 

více v článku...

Úklid by měl být běžnou součástí života, každý to má nastavené trochu jinak, někdo dělá velký úklid jednou týdně, jiný si to rozkládá do více dnů a někteří lidé, co mají rádi opravdu všechno dokonale čisté, se věnují úklidu i několik hodin denně. Pokud potřebujete vědět, co všechno potřebujete k úklidu, měli byste si nejprve uvědomit, co je součástí úklidu. Jsou to činnosti, které každý zná, jako je vysávání, vytírání, utírání prachu a podobně.  

Koště a hadříky jsou nutností 

Je jedno, jak často uklízíte nebo co všechno je podle vás potřeba dělat pravidelně aspoň jednou týdně. Ke každému úklidu budete potřebovat koště, ideálně abyste měli i malý smetáček s lopatkou, díky tomu se zbavíte nejen nepořádku, ale také když se například něco rozbije a budete potřebovat to dát popořádku. Stejně tak jsou důležité různé hadříky, různých velikostí a ideálně i materiálů. Jiný hadr budete potřebovat na podlahu a jiný na utírání prachu, jiný na mytí oken a podobně, proto je lepší mít opravu zásobu různých hadříků.  

Bonus, který oceníte 

Málokdo si úklid užívá, proto se ho snažíme různě urychlovat a usnadňovat. Koště a hadříky jsou to, co potřebujete k úklidu, ale pokud to chcete mít pohodlnější, pak je dobré mít pomocníky jako je například mop. Těch je samozřejmě hned několik druhů a záleží na tom, co vám vyhovuje nejvíce.  Kromě toho jsou jistým bonusem i električtí pomocníci, bez některých se neobejdeme jako je vysavač, zejména pokud máte doma nějaké koberce, ale jsou i takové, které nutně nepotřebujeme, ale máme je, aby nám usnadnili práci, jako je robotický vysavač, který vysává sám, stejně tak existuje i robot, který umí i vytírat podlahy a podobně.  

Nezapomínejte na saponáty 

Další velmi důležité prostředky k úklidu jsou saponáty, kterých byste také měli mít hned několik, protože jsou jiné na podlahy, jiné na toaletu a podobně. Pravdou je, že existuje něco jako univerzální čistič, což je výhodou, protože stačí jeden prostředek, ovšem pokud máte například dřevěné podlahy, pak je lepší investovat do lepších saponátů, abyste měli jistotu, že si podlahu nezničíte. V případě, že nechcete mít plnou koupelnu chemikálií, můžete si čističe sami vyrobit anebo používat něco, co máte v domácnosti. Například podle babských rad je výborným čisticím prostředkem roztok s octem anebo zubní pasta a podobně.  

Úklid je součástí života všech lidí, ale někdy je těžké si uvědomit, co všechno potřebujete, když se například stěhujete do svého nebo nového domova. Popřemýšlejte, abyste na nic nezapomněli.