Cestování po Chebu se vám vryje do paměti – kam se tu vydat?

0
892

Když se řekne Cheb, co si vybavíte jako první? Myslíme si, že je to chebský Špalíček – takzvaný blok jedenácti seskupených vysokých domů, stojících v těsné blízkosti kolem sebe. Mezi jednotlivými domy byly ponechány úzké uličky. Věříme, že tuto kuriozitu musíte spatřit na vlastní oči. Ovšem to není vše, město toho nabízí mnohem více. K tomu samozřejmě patří i ubytování v Chebu.

Hrad Cheb

Další perlou a klenotem města je bezpochyby románský hrad. Vystavěn byl pro Fridricha Barbarossu ve 12. století. Těšit se můžete na torzo paláce, obrannou Černou věž a románsko-gotickou kapli. Dále můžete vidět základy Kuchelhausu – Gordonova domu nebo Mlýnskou věž s možností prohlédnutí historických kostýmů.

Vodní nádrž Skalka

Západně od Chebu najdeme vodní nádrž Skalka, která se blyští v zalesněném údolíčku. K nádrži se vydejte procházkovou chůzí či za rybařením nebo vodními sporty. V případě koupání doporučujeme navštívit Plovárnu Podhoří. K opalování skvěle poslouží travnaté plochy nebo písečná pláž. V letních dnech, kdy se na otevřené ploše slunce odráží od země, jistě uvítáte možnost schovat se pod vzrostlé stromy.   

Železná hůrka

Tato přírodní památka je pozůstatkem jedné z nejmladších čtvrtohorních sopek v ČR. Svůj název nese odvozením od nálezu čistého železa. Místo bylo objeveno v roce 1823, a to německým básníkem J. W. Goethem. A jak se sem dostat? Od autobusové zastávky Lipová, Mýtina, je Železná hůrka vzdálená necelé dva kilometry. Dojít nemusíte po silnici, ale klidně i po cyklostezce.

Kyselecký Hamr

U obce Lipová protéká vzácný pramen minerální kyselky, za kterou dojíždí lidé ze širokého okolí. Takže se občerstvit a napustit do lahve kyselku můžete úplně zadarmo. Pramen najdete v údolí Stebnického potoka. Vede tudy i naučná stezka po níž můžete ke kyselce dojít.

Pokud se tu chcete zdržet déle a projít si více míst, nezapomeňte si prohlédnout levné ubytování v Chebu.