Barbora zažila na Bali svou svatbu snů: Co všechno však obnáší svatba v zahraničí?

0
1125

Jak dlouho trvala příprava svatebního dne od momentu, kdy jste si řekli, že jdete do toho až po samotný den obřadu? Zasnoubili jsme se v červnu a svatba byla v prosinci, takže zhruba půl roku. Vždy si plánovala právě takový typ svatby? Ne. No vždy jsem si říkala, že bych chtěla malou svatbu. S manželem máme velké rodiny, nikdy nás však představa o svatbě se 100 a více lidmi nelákala. Byli jsme na pár svatbách, kde byl velký počet hostů a říkali jsme si, že pokud jednou náhodou budeme mít svatbu, tak jen blízká rodina.

Tak proč právě Bali? Protože Bali oba milujeme. Byla to pro nás láska na první návštěvu, když jsme tam byli poprvé na dovolené rok před svatbou. Atmosféra ostrova, dobrosrdečnost lidí si nás hned získali. Ještě v den zásnub jsme se začali mluvit o svatbě, o tom, co by se nám každému líbilo. Až nakonec manžel navrhl – „a co tak jít na Bali a spojit to i s dovolenou pro našich nejbližších?“

Tak jsme tento nápad s malou dušičku navrhli rodině a nadchly se stejně jako my. Co všechno si potřebovala mít vybavené před odletem? A co si povybavovala až na místě? Zde je důležité se rozhodnout, zda pár plánuje obřad oficiální nebo neoficiální. My jsme původně chtěli oficiální obřad, tak jsem si přes indonéskou ambasádu na Slovensku zjišťovala potřebné náležitosti. I když jsem si našla svatební agenturu na Bali, oni my poslali seznam „podmínek“, což je třeba splnit před samotným obřadem. Přibližně 4 měsíce před svatbou jsem si řekla, že OK, jdu se pustit do řešení těch papírování. Když jsem si k tomu detailně sedla, polil mě studený pot. Bylo třeba dát přeložit pasy, rodné listy, doklad o způsobilosti manželství nejdříve do angličtiny a následně do indonéština. Jelikož přímo na Bali Slovensko nemá svou ambasádu, po svatbě bychom museli letět do Jakarty, kde by nám potvrdili, že jsme uzavřeli manželství. Vybavení všech těchto listin, letenky navíc a spousta spousta času nás dovedla k rozhodnutí, že obřad uděláme neoficiální a po návratu na Slovensko půjdeme ještě na úřad v místě bydliště. Někdo si může říct, že když jsme se už rozhodli pro svatbu v zahraničí, proč jsme tedy neobětovali čas na vyřešení ať již zmíněných překladů nebo návštěvu ambasády … Prostě nám to přišlo jednodušší tak, jak jsme se v konečném důsledku rozhodli. A vůbec to nelitujeme. Balijská svatba, i když byla neoficálna, pro nás navždy zůstane tím našim velkým dnem.