Z administrativy do luxusních destinací po celém světě. Kateřina má práci snů

0
1015

Katko, když se člověk podívá na váš profil na Instagram, má pocit, že žijete život snů. Co je vlastně vaším povoláním a jak jste se k této práci dostali?

Ano, opravdu to tak vypadá, ale není to úplně tak. Denně pracuji 10-12 hodin, protože jsem v neustálém kontaktu s klienty, kteří mají zájem o dovolenou. Hodiny, někdy i dny, navzájem komunikujeme a diskutujeme o požadavcích, abych mohla vypracovat nabídku a zařadit do ní ty nejlepší hotely, které budou vyhovovat představám klienta. Mým povoláním je prodej, zprostředkování dovolených. Vybrala jsem si jiný způsob prodeje než ostatní cestovní kanceláře a agentury. Zaměřila jsem se na oslovení klienta prostřednictvím sociálních síti. Pochopitelně můj profil musí nejprve něčím zaujmout, aby přilákal pozornost lidí. Cestování je mojí vášní už léta. Pracovala jsem 9 let v administrativě a přitom sdílela fotky z mých cest na Instagram, přes který mě lidé začali oslovovat s poradenstvím a cestovatelskými otázkami. A tak vznikla myšlenka začít pracovat v cestovním ruchu. Riskovala jsem to, dala jsem výpověď, dohodla si spolupráci s cestovní agenturou, se kterou roky cestuji i já a začala dělat to, co mě baví a opravdu naplňuje. Spolupracujete s hotely? Jak vlastně vypadá tento proces?

S hotely nespolupracuji. Cestuji na vlastní náklady a poznávám ty hotely a destinace, které si sama vyberu a které chci poznat. S hotelmi spolupracují zejména blogeři a influenceri, přes kterých se chce hotel zviditelnit. Nebráním se takové spolupráci, ale v první řadě chci cestovat pro vlastní potěšení a napsat o hotelích pravdivou recenzi. I proto mi lidé důvěřují. Pokud bych měla spolupráce, musela bych napsat to, co požadují a žádné negativa. V první řadě si také chci odpočinout a načerpat energii, ne neustále pracovat. Navštěvujete ty nejluxusnější hotely a destinace světa. Které to například byly a které vás nejvíce zaujaly? Víte vybrat jednu, která je vaší srdeční? Cestuji od svých 16-ti let a za tu dobu se destinaci nasbíralo opravdu velmi mnoho. Nelíbí se mi jen exotika, ale i Evropa. Luxus znamená pro každého něco jiného – pro někoho soukromí, pro jiné výběrový alkohol v nápojovém lístku, kvalitní matrace a dobrý spánek, výhled na moře, michelinskou kuchař, pro někoho to může být domek v korunách stromů bez elektriky … Ty nejluxusnější hotely jsem zatím navštívila v Maledivách, v Asii, v Indonésii, v Emirátech a USA. Mou srdeční je Indický oceán – Maledivy, Seychelly, Mauritius, Zanzibar. Najdete zde nejen překrásné moře a pláže, ale i přírodu a skvělých lidí. Z Evropy nedám dopustit na Itálie. Mám tuto zemi projetou od severu na jih, ale stále zůstává velmi mnoho krásných míst a oblastí, které na mě ještě čekají a velmi se těším kdy opět do Itálie zavítám. V posledních letech jsem si však oblíbila i Řecko.