Tip na jarní prázdniny: za sluncem na Kapverdy nebo na lyže do Bulharska

0
1102

Chcete doslova vypadnout z korona světa a užít si s dětmi jarní prázdniny? Možností cestování se nabízí více a záleží na vás, zda se chcete slunit a vykoupat v moři nebo oceánu nebo zalyžovat v závějích sněhu bez nutnosti negativního PCR testu. Z Česka je možné cestovat do několika přímořských letovisek pouze s antigenním testem, na lyžovačku do Bulharska můžete vyjet dokonce bez nutnosti jakéhokoli testu. Stačí si zabalit kufry, a kam to bude?

Kapverdy lákají na sluníčko

více v článku...

Za pouhých 6 hodin letu z Prahy můžete být v srdci Atlantiku na Kapverdách a užívat si dostatek sluníčka. Kromě doplnění vitamínu D se můžete koupat v oceánu, který je sice chladnější, ale to dětem vůbec vadit nebude. Užijí si dovádění u moře do sytosti a zapomenou na strasti plynoucí ze současné koronakrize a školy na dálku. Pro vstup na ostrovy postačí pouze negativní antigenní test, který se nabízí zdarma na letišti Václava Havla, je nutné se jen předem objednat. Nezapomeňte se také pojistit do zahraničí online, aby vaše dovolená proběhla bez poskvrny.

Bulharsko láká milovníky lyžování a snowboardingu

Jarní prázdniny chcete s dětmi strávit aktivně, ale tuzemská zimní střediska nenabízejí možnost lyžování? Za pouhých 12 hodin jízdy autem můžete být ve špičkovém zimním středisku Bansko v Bulharsku, které patří na evropskou špičku. V Bansku se konají také závody Světového poháru v lyžování a pro zimní nadšence je připraveno 75 kilometrů perfektně udržovaných sjezdovek, které obsluhují nejmodernější lanovky a vleky. Děti se mohou vydovádět na snowboardu nebo ve Fun parku, maminky jistě ocení 43 kilometrů upravených běžkařských tratí. Samozřejmě je nutné dodržovat bezpečnostní opatření a zajistit si cestovní pojištění na covid, abyste mohli být po celou dobu pobytu v klidu.

Do exotických destinací

V zimních a jarních měsících se můžete vydat poznávat i exotické kraje. Zcela bez testu při cestě tam i zpět lze navštívit ostrov Zanzibar, náhodně se testuje zdarma v Dominikánské republice nebo na Kubě, před odletem však test do těchto destinací nevyžadují. Ušetříte si tak starosti se zajišťováním termínů pro testování pro celou rodinu. Věnovat svůj čas můžete výběru toho nejlepšího hotelu se službami, které potěší vás i celou rodinu.