Podle čeho vybrat myčku

0
1877

I když se to ani nezdá, myčky nádobí již existují sto let. Za tu dobu samozřejmě prošly velkým vývojem. Dnes už je spousta domácností, které si již kuchyň bez myčky nádobí neumějí pomalu ani představit. Myčka nádobí se vyplatí pro velké rodiny i pro malé. O tom už v dnešní době nikdo nepochybuje. Na trhu je mnoho druhů myček. Pro každou rodinu se hodí jiná. Když je větší rodina, pořídíme myčku, která je šedesát centimetrů široká. Pro jednoho, nebo pro dva lidi určitě vystačí myčka, která je široká čtyřicet pět centimetrů. Vybrat myčku lze i podle toho, zda chceme myčku vestavěnou do kuchyňské linky, nebo nechceme. 

Myčka nádobí je velký pomocník 

více v článku...

Myčku nádobí vybíráme ze dvou barev. Je to bílá, anebo nerez. Při výběru myčky je velmi důležitá energetická třída myčky. Na to je potřeba brát velký zřetel. Jsou myčky, které spotřebují jen skutečně málo energie, a tím nám samozřejmě uspoří dost peněz. Takže i když je taková myčka o něco dražší, peníze za uspořenou energii se nám brzy vrátí. Myčka na nádobí nám uspoří i spoustu vody. Nádobí vyndaváme suché a vyleštěné. Mimo to je to i velký spořič času. Zatímco myčka myje nádobí za nás, mi máme čas na jinou práci, nebo na odpočinek. 

Myčky nádobí mají stále nové vychytávky 

Novinkou u myček je třetí odkládací koš na drobné nádobí. Vše je uzpůsobeno tak, abychom mohli každou část myčky využít. Při nákupu myčky na nádobí je potřeba se zeptat prodavače na filtr myčky. Nejlepší je ten, který má tři úrovně. Ten nám zachytí nejvíce nečistot. Dobrý je, když máme možnost odloženého startu, ukazatel zásoby soli a leštidla. Také jsou myčky, které mají skoro tichý chod, takže nás svým hlukem neobtěžují. Při nákupu se přesvědčíme, jestli máme k dispozici český návod a záruční list. Někteří výrobci dávají i delší záruky, než je dvouletá státem zaručená záruka.