Co by měla umět a splňovat skvělá pračka?

0
1806

Moderních praček je na trhu velké množství, takže je skutečně z čeho vybírat. Jsou pračky s vrchním a předním plněním. Největší zájem je o pračky s předním plněním. Při nákupu pračky je dobré si nechat poradit od odborníků, jaká pračka by pro nás byla nejlepší. Důležitým kritériem je určitě spotřeba energie i vody. Nejlepší je energetická třída A+++. Spotřebiče s tímto označením nejlepší, což se úspory energie týče. Dobré kvalitní spotřebiče mají od výrobce danou víceletou záruku, než je povinností. Je to známka toho, že výrobce ví, že jeho výrobek je kvalitní. Jsou i pračky se zárukou deset let. 

Automatická pračka 

více v článku...

U pračky většina domácností vyžaduje, aby nejen dobře prali, ale také aby nezabraly moc místa. Hlavně lidé v malých bytech, kteří mají málo místa, chtějí pračku, pokud co nejmenších rozměrů. Dnešní moderní pračky mají různé vymoženosti, které dříve nebyly. Dost používaný je tak zvaný odložený start. V některých se dá prát i ve studené vodě. Kontrola proti přetočení pračky, nízká hlučnost a LED kontrolky nás informují o době praní a o zvoleném programu. Nejčastější je pračka, která vypere pět kilo prádla, ale jsou i na větší množství prádla. Také pokud máme na vyprání je pár kousků prádla, lze nastavit program na poloviční spotřebu vody. 

Pračky s vrchním plněním se prodávají méně 

Tyto pračky jsou většinou úzké, takže se vejdou i do opravdu malých koupelen. Moderní pračky mají tak zvaný FuzzyLogic, který umožňuje prát i málo prádla s tím, že si pračka sama určí množství vody. Tím máme velkou úsporu. Hlavní je, že nemusíme čekat na to, až bude pračka plná, jako tomu bývalo dříve. U praček plněných shora, nemusíme mít volný prostor před pračkou. Při plnění určitě zejména starší lidé ocení to, že se nemusejí ohýbat. Je možné si pořídit i pračku zabudovanou.