Chcete mít doma kus přírody? Volte dřevěnou podlahu

0
540

Možná toužíte po podlaze z tradičního přírodního materiálu. Určitě už vás napadlo, že máme na mysli dřevo. Dřevěné podlahy, stejně jako parkety, však potřebují náročnější údržbu nežlaminátové podlahy, PVC podlahy nebo vinylové podlahy. Pokud jste s tím srozuměni, pak byste si svou touhu, tedy vyměnit starou podlahu za novou dřevěnou podlahu, měli uskutečnit. Důležité je také vědět, že i když budete dřevo opečovávat, budete ho pečlivě povrchově ošetřovat (lak nebo olej), bude díky určité vlhkosti a teplotě stále pracovat.

Chování dřeva

více v článku...

Proč je dobré se ještě předtím, než se rozhodnete pro dřevěnou podlahu či parkety, zamyslet o vhodnosti své volby? Může to být například to, že dřevo poměrně intenzivně reaguje na změny prostředí. Ovlivňovat ho tak bude jak příliš vysoká vlhkost, která může způsobovat bobtnání dřevěné podlahy; tak také příliš nízká vlhkost, například díky přetápění místnosti. Nízká vlhkost vzduchu v interiéru může vést ke smršťování dřevěných podlah, zejména parket. V dřevěných podlahách se mohou objevovat praskliny, u parket zase rozestupy. Zejména v případě, že uvažujete zároveň o podlahovém topení. Právě toto může dřevěnou podlahu enormně vysušovat.

Vyberte nejlepší variantu

Pokud vás výše uvedené argumenty od dřevěné podlahy neodradily, navštivte webové stránky www.floorforever.cz a přečtěte si podrobně další informace. Neváhejte se také obrátit na odborníky o radu mailem, telefonicky nebo osobně. Možná společně dospějete k závěru, že dřevěná podlaha bude pro vás tou nejlepší variantou, možná ale přece jen začnete přemýšlet o laminátové podlaze, vinylové podlazenebo PVC podlaze. Ať už bude vaše rozhodnutí jakékoliv, udělejte všechno pro to, abyste se k své vytoužené nové podlaze dostali co nejdříve.