Šperky a doplňky z přírodních materiálů

0
2012

Výběr šperků a doplňků nejen na sebe, ale třeba i do domácnosti není vždy jednoduché, protože chceme, aby to ladilo, a navíc každému se líbí něco jiného. Velkou výhodou je, že poslední dobou jsou velice trendy přírodní materiály, a pokud jste trochu šikovní, můžete využít věci ze zahrady a sami si vytvořit různé šperky i doplňky. 

Co všechno si můžeme udělat  

více v článku...

Jestli jste šikovní a rádi si doma vyrábíte šperky a doplňky z přírodních materiálů, můžete využít toho, co vám zahrada a fantazie nabízí. Pokud se jedná o šperky, tak nejčastěji si doma vyrábíme různé čelenky, nebo i náramky, náhrdelníky a náušnice. V případě, že rádi nosíte klobouky, lze si jednoduchý klobouk ozdobit, aby byl zajímavější a kromě ozdob na sebe, můžete vyrábět i různé doplňky do domácnosti, například můžete ozdobit rámečky na fotografie, rám na zrcadle, hodiny, lustry a podobně, fantazii se meze nekladou. 

Když chováme zvířátka 

Jednám z velmi oblíbených materiálů, jsou peříčka, takže pokud doma máte nějaké zvířectvo, tak můžete použít jejich pírka. Pravdou je, že slepičí peří není příliš zajímavé, ale můžeme ho nastříkat barvou ve spreji a hned dostane jiný vzhled. Pokud doma nemáte žádné zvíře, pak můžete pírka samozřejmě koupit, je jich velká škála ať už se jedná o velikost, tak i o barevnost. Nejčastějším šperkem z pírek bývají náušnice, ale velmi pěkně vypadají i čelenky ozdobené peřím a stejně tak vkusně vypadá i rám ozdobený peříčky. 

Co se dá dovést z dovolené  

Dovolenou i moře tráví mnoho lidí a právě moře skrývá mnoho krás, které lze použít na šperky a doplňky z přírodních materiálů. Někdy mohou být problémy s dovozem domů toho, co u moře najdete, protože některé předměty je zakázané převážet, ale i z toho, co si můžete dovést lze vytvořit krásné věci. Ať už se jedná o písek anebo o mušličky, které mohou krásně ozdobit klobouky, čelenky i bytové dekorace, jako jsou rámy. 

Hrajeme si jako děti  

Děti milují pastelky a velmi rády se s nimi hrají a kreslí. Pastelky ale nejsou jen hračkou pro děti, můžete si z nich vytvořit velmi zajímavé věci. Pastelky můžete různě nařezat a následně je slepovat do různých tvarů, můžete si z nich slepit originální náramek, pěkný přívěšek a dokonce i náušnice. Pravdou je, že bytové doplňky z pastelek mohou působit hodně dětsky, a proto je lepší tyto doplňky směřovat do dětského pokoje, který dokonale doplní. 

Nejsem příliš šikovná  

Ne každá žena může být šikovná na tyto titěrné práce a není to žádná ostuda, protože každý máme talent na něco jiného.  Nemusíte se bát, pokud toužíte mít šperky a doplňky z přírodních materiálů, ale nedokážete si je vyrobit sami, můžete si je koupit. Existují jak kamenné, tak i internetové obchody, které nabízejí tyto šperky a doplňky.  

Přírodní materiály jsou perfektní na mnoho věcí a jedním z nich jsou i šperky a doplňky, pokud to dokážete, můžete si je vyrobit vy sami.