I malá peněženka může být šik

0
980

Když se řekne peněženka, každému se vybaví ta jeho. Lidé vyznávající minimalistický styl života dávají přednost peněženkám malým. Ženy většinou sáhnou do nabídek peněženek s dostatečným počtem přihrádek a kapsiček a děti milují peněženky barevné, s motivy svých oblíbených postaviček nebo hrdinů. Nabídka je opravdu široká. Ničím neobvyklým nejsou ani peněženky sportovní nebo turistické, do kterých si můžete ukládat potřebné cestovní doklady. Také výběr materiálů, barev, designů nebo zapínání je široký.

Podle čeho vybíráme peněženku?

více v článku...

Každý z nás má svůj osobitý styl, do kterého patří i peněženka. Někdo dává přednost modelům decentnějším a upřednostňuje kvalitu, před cenou. Takové vlastnosti nabízejí kožené peněženky.

Další zase miluje divoké barvy a na dlouhé životnosti peněženky mu zase až tak nezáleží, protože své modely rád obměňuje.

Kromě materiálu a vzhledu hraje důležitou roli také využití peněženky. Prioritou je uchovávání finanční hotovosti a to jak bankovek, tak i mincí. Někdo však peněženku používá současně i jako náhradu za pouzdro na doklady a ukládá si do ní platební a klubové karty a osobní doklady. Pro takový případ je potřeba sáhnout k modelům větším. Jestliže však patříte mezi ty, kdo do peněženky ukládají opravdu pouze finanční hotovost, pak vám postačí malá peněženka. Kromě toho, že se může jednat o designový kousek, je také praktická. Nezabere tolik místa a můžete ji nosit třeba v kapse kalhot nebo saka. Do kategorie malých peněženek se řadí také dolarovka určená pro bankovky. Je opatřená sponou do níž se bankovky upínají. Některé modely mají i malou kapsičku na několik drobných mincí. Zapínání je řešeno na jedné straně peněženky. Ničím neobvyklým však není ani zapínání oboustranné.

Především mezi muži je oblíbená peněženka ve stylu mincovníku. Ani tady se nemusíte omezovat pouze na několik málo modelů. I mincovníků je v nabídce velké množství. Pořídit si tak můžete mincovník klasického tvaru, ve tvaru podkovy nebo trojúhelníku, se zapínáním na zip nebo patentku.

Jakou barvu zvolit?

Tady záleží částečně i na materiálu. Pokud si pořídíte peněženku z pravé kůže, barevné varianty jsou trochu omezené. Klasikou jsou černá, šedá a odstíny hnědé. Dáváte-li přednost barevnějšímu provedení, pak se musíte poohlédnou po peněženkách vyrobených z umělé kůže nebo textilu. Tady je barevná škála opravdu široká.

Muži většinou volí barvy decentnější. Ženám nevadí ani barvy výrazné. Do takových se řadí červená peněženka. Tato barva bývá považována za symbol odvahy a života.

Pokud právě přemýšlíte nad tím, že si pořídíte novou peněženku, zavítejte na e-shop penezenky-ahal.cz. Můžete se těšit na širokou nabídku různých designových kousků. Kromě výše zmiňovaných modelů zde naleznete také peněženky pro leváky nebo kasírky.