Bazén v domě

0
1118

Bazény u domu anebo dokonce uvnitř domu nemusí mít jen celebrity anebo hotelové komplexy. V případě, že byste si i vy chtěli dopřát tento luxus, nemusí to být problém. Výhodou je, že ho budete moci využívat nejen ke zchlazení v těchto parních dnech, ale stejně tak si budete moci zaplavat, když bude venku pršet anebo když bude venku zima.  

Myslete dopředu  

V případě, že si stavíte nový dům a přemýšlíte o tom, že byste chtěli mít bazén v domě, pak je nejlepší myslet na to hned o začátku a přizpůsobit tomu jednu místnost. Jedná se o to, aby byla místnost buďto dobře izolovaná anebo dobře odvětraná, aby vlhkost uvnitř nezpůsobila nějaké nepříjemné překvapení například v podobě plísní a podobně. Dobré je, aby bylo v místnosti dostatek světla, proto se často setkáváme s tím, že součástí místnosti bývají velká francouzská okna anebo střešní okna a podobně, proto by to neměla být nějaká místnost, která bude zastrčená například uprostřed domu, abyste se v ní necítili nepříjemně, protože pak byste si koupání moc neužili.  

Jde to i později 

Samozřejmě, že můžete mít bazén v domě i v případě, že máte starý dům, ale musíte počítat s tím, že to bude trochu komplikovanější. Ve starém domě je důležité nejprve najít vhodnou místnost, která by se k těmto účelům mohla použít, což by byla ideálně taková místnost, která má jednu zeď obvodovou, abyste do ní mohli udělat velká francouzská okna, díky které budete moci nejen propojit bazén a venkovní prostor, ale také si místnost s bazénem krásně prosvětlíte, takže se zde budete cítit téměř jako byste se koupali venku. Dalším problémem je vlhkost, protože v místnosti s bazénem bude mnohem vyšší vlhkost, a proto je velice důležité, aby se místnost buďto odizolovala anebo odvětrala, což nebude problém, ale musíte počítat s tím, že dobrá a efektivní izolace může být i finančně nákladná.  

Velká okna, ale s roletami  

V místnosti, ve které je bazén, je důležité, aby zde bylo dostatek světla, proto se často doporučují velká okna, ale zároveň je dobré mít nějaké soukromí, abyste se mohli v bazénu koupat například i bez plavek a nemuseli se přitom obávat, že vás budou sledovat zvědaví sousedi nebo kolemjdoucí. I když máte místnost s bazénem chráněnou, je dobré si na okna pořídit žaluzie anebo rolety, protože tím dosáhnete maximálního soukromí a navíc si budete moci přísun sluníčka regulovat sami.  

Nejen přírodní osvětlení  

Sluneční paprsky jsou perfektním a zároveň velmi efektivním zdrojem světla, ovšem ty si nemůžete kdykoliv rozsvítit nebo zhasnout, a proto byste si k bazénu měli pořídit také patřičné osvětlení. To, jaká světla zvolíte, záleží jen na tom, co se vám líbí. Velmi často se používají bodovky, které se dají umístit nejen kolem bazénu, do podhledu, ale také například na dno bazénu. Jestliže máte rádi romantickou atmosféru, můžete si zvolit jemné hvězdičky, které budou opravdu příjemné. Dobré je kombinovat více druhů osvětlení, díky čemuž docílíte toho, že budete mít kdykoliv v průběhu dne dostatek světla a libovolnou atmosféru.  

Jako na koupališti  

Jestliže si přejete mít bazén v domě, pak byste měli také popřemýšlet o tom, jakou dlažbu a obklady zvolíte. Ve většině případů lidé volí podobný motiv, jako bývá na koupališti, takže poměrně běžně se setkáváme s odstíny modré a různými mozaikami. Pravda je, že je to typické pro bazén, ovšem pokud byste raději zvolili nějaký moderní a nadčasový obklad, pak můžete zvolit i jednoduché a jednobarevné kachle. Mohou být například bílé, což je neutrální barva, kterou nic nepokazíte, ale může působit trochu chladně a navíc se poměrně špatně udržují čisté. Velmi vkusně vypadá obklad v imitaci dřeva, ať už zvolíte jakýkoliv odstín nebo druh dřeva, docílíte toho, že dostanete moderní a vkusný bazén. Každopádně můžete barvy a motivy vzájemně kombinovat, záleží na tom, co se vám líbí. 

Bazén v domě můžete mít klidně i vy. Přemýšlíte nad tím, že si dopřejte tento luxus?